31 декабря 2020

Молебен перед началом нового 2021 года
31.12.2020
Молебен перед началом нового 2021 года
«Владыко Господи Боже наш, источник жизни и безсмертия, всея твари видимыя и невидимыя содетелю, времена и лета во своей власти положивый, и управляяй всяческая премудрым и всеблагим Твоим промыслом. Благодарим о щедротах Твоих, яже удивил еси на нас в мимошедшее время живота нашего, молим Тя, всещедрый Господи! Благослови венец наступающаго лета, Твоею Благостию: сохрани возлюбленных рабов Твоих … Умножи дни живота их в непоколебимом здравии, и во всех добродетелех преуспеяние им даруй. Подаждь свыше благая Твоя и всем людем Твоим, здравие же, спасение и во всем благое поспешение. Церковь Твою святую, град сей и вся грады и страны от всякаго злаго обстояния избави, мир и безмятежие тем даруй…»

В ночь с 31 декабря 2020 года на 1 января 2021 года в Успенском соборе Жировичского монастыря совершили молебен перед началом нового 2021 года.

За богослужением молились наместник архиепископ Новогрудский и Слонимский Гурий, насельники и прихожане обители.

Во время молебного пения собравшиеся в храме благодарили Бога за уходящий год и испросили благословение на предстоящий, молились о единстве Церкви, укреплении в нас веры и помощи Божией в делании добрых дел и исполнении заповедей Господа.
ДРУГИЕ НОВОСТИ
Made on
Tilda